КОНТАКТ
УЛТРАМЕНТАЛИТЕТ
НАЈНОВО
2500 евра казна за ФК Шкендија

2500 евра казна за ФК Шкендија

  ФК  Шкендија Тетово заработи  парична казна  за инцидентот на средбата со ФК Вардар кога Балистите го погодија со камен во глава голманот на Вардар, Игор Павловиќ...

ФФМ ја прифати оставката на Зисовски

ФФМ ја прифати оставката на Зисовски

Управниот одбор на ФФМ на седницата одржана на 9. октомври 2014 година  ја прифати оставката на досегашниот Генерален секретар Димитар Зисовски. Оставката од...

Нов спонзор и буџет од 1/2 милионче за Пелистер!!!

Нов спонзор и буџет од 1/2 милионче за Пелистер!!!

Конечно заврши „сагата“ со еден од најпознатите македонски фудбалски клубови, ФК Пелистер откако денеска   официјализиран договорот кој беше потпишан пред девет...

Ѓуровски: Статистичките параметри не водат до победа!

Ѓуровски: Статистичките параметри не водат до победа!

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Бошко Ѓуровски  изјави дека нашите најдобри фудбалери мораат да ги исполнат статистичките податоци за да се...

Втора МФЛ: 9. коло се игра в недела

Втора МФЛ: 9. коло се игра в недела

Поради празникот Курбан Бајрам сите средби од 9. коло во Втората МФЛ ќе се одиграат в недела со почеток во 15ч.  Втора МФЛ   -  04.10.2014 15:00ФК...

Втора МФЛ: Шкупи ја совлада и Македонија ЃП

Втора МФЛ: Шкупи ја совлада и Македонија ЃП

Попладнево се одиграа натпреварите од 8. коло во Втората МФЛ,    Втора МФЛ   -  30.09.2014 ФК КОЖУФ ГЕВГЕЛИЈА 0 - 0  ФК ДРИТА ФК ЕУРОМИЛК ГЛ...

У-21: Милевски го повика и Бабунски за дуелот со Романија

У-21: Милевски го повика и Бабунски за дуелот со Романија

Селекторот на младата репрезентација на Македонија, Боби Милевски денеска го соопшти списокот на играчи за контролниот дуел со Романија закажан за 13.октомври на...

Денеска се игра 8. второлигашко коло

Денеска се игра 8. второлигашко коло

Попладнево со почеток во 15.30ч се играат натпреварите од 8. коло во Втората МФЛ. Еве ги двојките Кожуф Г.-Дрита (Судија: Митревски Тони) Еуромилк - Напредок...

 • 2500 евра казна за ФК Шкендија

  2500 евра казна за ФК...

 • ФФМ ја прифати оставката на Зисовски

  ФФМ ја прифати оставката...

 • Нов спонзор и буџет од 1/2 милионче за Пелистер!!!

  Нов спонзор и буџет од...

 • Ѓуровски: Статистичките параметри не водат до победа!

  Ѓуровски: Статистичките...

 • Втора МФЛ: 9. коло се игра в недела

  Втора МФЛ: 9. коло се...

 • Втора МФЛ: Шкупи ја совлада и Македонија ЃП

  Втора МФЛ: Шкупи ја...

 • У-21: Милевски го повика и Бабунски за дуелот со Романија

  У-21: Милевски го повика...

 • Денеска се игра 8. второлигашко коло

  Денеска се игра 8....

Магдинчев: Подобри сме од Италија!

Магдинчев: Подобри сме од Италија!

Со дуелот меѓу Македонија и Италија што се игра утре во СРЦ „Кале“ во Скопје стартуваат квалификациите за Светското првенство 2015 година. Овие две селекции заедно...

Вујо со Загреб против „своите“!!!

Вујо со Загреб против „своите“!!!

Нов дерби дуел за ракометарите на Вардар во рамките на СЕХА лигата утре во СРЦ „Кале“ во Скопје ќе гостува хрватскиот шампион ППД Загреб. Ова воедно е дуел на двете...

Видео: Мајсторија на Трајковски во Полска

Видео: Мајсторија на Трајковски во Полска

Репрезентативниот центар Бојан Трајковски кариерата ја продолжи во полскиот прволигаш Чарни Слупск со кој триумфираше на  пријателскаta средба одиграна во средата...

Бронзен медал за Емил Павлов!

Бронзен медал за Емил Павлов!

На Светскиот куп во карате  во Словенија/ Викендов, во Ласко, Словенија се одржа Светскиот карате куп  со учество на каратисти од 40 држави. Во конкуренција на 35...

Штипјани немилосрдни!

Штипјани немилосрдни!

Втора кошаркарска лига на Македонија/ Гоце Делчев- Ангели 115: 43 (26:12, 29 :10, 33:9, 27:12) Лидерот на табелата Гоце Делчев не дозволи никакво изненадувања во...

Се темпира формата за ЕП во Финска

Се темпира формата за ЕП во Финска

      Бобан Данов и Иван Анакиев заминаа на подготовки во Србија/       Соработката  меѓу  Федерацијата за боречки спортови на Србија  и  Балканец продолжува. На...

Четири први места за скопјани, три за Балканец

Четири први места за скопјани, три за Балканец

       Државни  училишни натпревари во борење/            Викендов во Радовиш се одржаа државните финални натпревари во борење. Имаше рекорден број  учесници од...

Meталург ја надигра Барселона

Meталург ја надигра Барселона

Македонскиот претставник во Лигата на шампионите Металург вечерва во СЦ „Борис Трајковски“ ја совлада Барселона со 31:29 и ова за каталонскиот тим беше прв пораз во...

 • Магдинчев: Подобри сме од Италија!

  Магдинчев: Подобри сме...

 • Вујо со Загреб против „своите“!!!

  Вујо со Загреб против...

 • Видео: Мајсторија на Трајковски во Полска

  Видео: Мајсторија на...

 • Бронзен медал за Емил Павлов!

  Бронзен медал за Емил...

 • Штипјани немилосрдни!

  Штипјани немилосрдни!

 • Се темпира формата за ЕП во Финска

  Се темпира формата за ЕП...

 • Четири први места за скопјани, три за Балканец

  Четири први места за...

 • Meталург ја надигра Барселона

  Meталург ја надигра...

/index.php/2012-03-30-02-55-37/2012-03-30-03-19-20/5529-2500

2500 евра казна за ФК Шкендија

  ФК  Шкендија Тетово заработи  парична казна  за инцидентот на средбата со ФК Вардар кога Балистите го погодија со камен во глава голманот на Вардар, Игор Павловиќ на крајот од мечот во ...

/index.php/2012-03-30-02-55-37/5528-ffmzis

ФФМ ја прифати оставката на Зисовски

Управниот одбор на ФФМ на седницата одржана на 9. октомври 2014 година  ја прифати оставката на досегашниот Генерален секретар Димитар Зисовски. Оставката од функцијата Генерален секретар Димитар ...

/index.php/2012-03-30-02-55-37/2012-03-30-03-19-20/5525-1-2

Нов спонзор и буџет од 1/2 милионче за Пелистер!!!

Конечно заврши „сагата“ со еден од најпознатите македонски фудбалски клубови, ФК Пелистер откако денеска   официјализиран договорот кој беше потпишан пред девет дена помеѓу Општина Битола и новиот ...

/index.php/2012-03-30-02-55-37/5524-2014-10-08-15-21-12

Ѓуровски: Статистичките параметри не водат до победа!

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Бошко Ѓуровски  изјави дека нашите најдобри фудбалери мораат да ги исполнат статистичките податоци за да се победи Луксембург кој се наметнува ...

/index.php/2012-03-30-02-55-37/2012-03-30-03-22-23/5521-vtned

Втора МФЛ: 9. коло се игра в недела

Поради празникот Курбан Бајрам сите средби од 9. коло во Втората МФЛ ќе се одиграат в недела со почеток во 15ч.  Втора МФЛ   -  04.10.2014 15:00ФК СКОПЈЕ-ФК КОЖУФ ГЕВГЕЛИЈА (Судија: ...

/index.php/2012-03-30-04-03-00/2012-09-19-23-17-57/5523-2014-10-08-15-18-29

Магдинчев: Подобри сме од Италија!

Со дуелот меѓу Македонија и Италија што се игра утре во СРЦ „Кале“ во Скопје стартуваат ...

МАК Ракомет 2014-10-08 15:18:29

/index.php/2012-03-30-04-03-00/5515-2014-09-29-12-35-37

Вујо со Загреб против „своите“!!!

Нов дерби дуел за ракометарите на Вардар во рамките на СЕХА лигата утре во СРЦ „Кале“ во Скопје ...

Ракомет 2014-09-29 12:35:37

/index.php/2012-03-30-03-58-34/5507-2014-09-27-15-19-39

Видео: Мајсторија на Трајковски во Полска

Репрезентативниот центар Бојан Трајковски кариерата ја продолжи во полскиот прволигаш Чарни ...

Кошарка 2014-09-27 15:19:39

/index.php/2012-03-30-04-04-08/2012-09-19-23-20-29/5494-pavlov

Бронзен медал за Емил Павлов!

На Светскиот куп во карате  во Словенија/

Викендов, во Ласко, Словенија се одржа Светскиот ...

Домашни вести 2014-03-17 11:54:46

/index.php/2012-03-30-03-58-34/2012-03-30-03-59-47/5471-2014-03-09-22-29-42

Штипјани немилосрдни!

Втора кошаркарска лига на Македонија/

Гоце Делчев- Ангели 115: 43 (26:12, 29 :10, 33:9, 27:12)

...

Макбаскет 2014-03-09 22:29:42

/index.php/2012-03-30-04-04-08/2012-09-19-23-20-29/5460-2014-03-07-23-01-40

Се темпира формата за ЕП во Финска

     

Бобан Данов и Иван Анакиев заминаа на подготовки во Србија/

      Соработката  меѓу  ...

Домашни вести 2014-03-07 23:01:40

/index.php/2012-03-30-04-04-08/2012-09-19-23-20-29/5439-2014-03-03-10-43-24

Четири први места за скопјани, три за Балканец

       Државни  училишни натпревари во борење/

           Викендов во Радовиш се одржаа ...

Домашни вести 2014-03-03 10:43:24

Prev Next

Спорт клуб: Албанците одбија да изле…

Спорт клуб: Албанците одбија да излезат на терен?!

Натпреварот Србија-Албанија од квалификациите за ЕП не го дочека крајот откако беше...

Фудбал Свет

Видео: Братот на премиерот Рама го п…

Видео: Братот на премиерот Рама го предизвикал инцидентот?!

Големиот инцидент што се случи при натпреварот Србија – Албанија добива нова...

Фудбал Свет

Прекин на мечот Србија-Албанија

Прекин на мечот Србија-Албанија

Она што и се чувствуваше во воздухот, мечот  од квалификациите за ЕУРО 2016...

Фудбал Свет

Надал играше со „запалено“ слепо цре…

Надал играше со „запалено“ слепо црево

Вториот светски рекет Рафаел Надал е елиминиран во второто коло на Мастерс...

Меѓународни вести

Meси ќе го прекине „Ел класико“

Meси ќе го прекине „Ел класико“

Шпанската Примера оваа сезона е во знакот на Кристиано Роналдо кој игра во неверојатна...

Фудбал Свет

Пекинг: Ноле го „акна“ Мареј!!!

Пекинг: Ноле го „акна“ Мареј!!!

Првиот светски рекет новак Ѓоковиќ обезбеди ново финале на турнирот во Пекинг...

Меѓународни вести

ЛШ: Дуели од 2. коло во 4 групи

ЛШ: Дуели од 2. коло во 4 групи

Со натпреварите од второто коло во групите Е, Ф, Г и Х,...

Фудбал Свет

Реал треска ја „тресе“ Бугарија!!!

Реал треска ја „тресе“ Бугарија!!!

Средбата се игра во Софија во среда во 20.45ч а „кралевите“ пристигнуваат...

Фудбал Свет

Косово го одигра историскиот дуел со…

Косово го одигра историскиот дуел со Хаити

Фудбалската репрезентација на Косово го одигра првиот меѓународен натпревар  по независноста на...

Фудбал Свет

Видео:Рок музичар тепаше судии во Ев…

Видео:Рок музичар тепаше судии во Еврокупот!

Навивачите на Унион Олимпија ги нападнале судиите по натпреварот во Еврокупот, во...

Меѓународна кошарка