sportefe.com.mk

Сите за Катар, домаќинот на СП во фудбал ќе плаќа ...

Странските работници во Катар ќе бидат платени по еден долар од час да седат на стадионите и да навиваат, да аплаудираат и да прават бранови.

ФИФА: Македонија 100-та

Македонската фудбалска репрезентација во Новата Година ќе влезе како 100-та според најновата рејтинг листа на ФИФА.

Од Битола замина цел еден тим!...

ФК ПЕЛИСТЕР преку соопштение до јавноста информираше дека спогодбено се раскинати договорите со фудбалерите Благојче Главевски, Димче Ристевски, Тони Магловски и Дејан Велевски, како и дека на фудбалерот Благојче Марковски на истекот на договорот не му е понуден нов договор.

НБА: Антиќ и триумф против Кливленд...

Кошаркарите на Атланта постигнаа нова победа и тоа како гости убедливо го совладаа Кливленд со 127:98.

Сите за Катар, домаќинот на СП во фудбал ќе плаќа ...

Странските работници во Катар ќе бидат платени по ...

ФИФА: Македонија 100-та

Македонската фудбалска репрезентација во Новата Го...

Од Битола замина цел еден тим!...

ФК ПЕЛИСТЕР преку соопштение до јавноста информира...

НБА: Антиќ и триумф против Кливленд...

Кошаркарите на Атланта постигнаа нова победа и тоа...

Најнови видеа

Sample photo
Четврток, 18 Декември 2014 12:48

Македонската фудбалска репрезентација во Новата Година ќе влезе како 100-та според најновата рејтинг листа на ФИФА.

Четврток, 18 Декември 2014 12:44

ФК ПЕЛИСТЕР преку соопштение до јавноста информираше дека спогодбено се раскинати договорите со фудбалерите Благојче Главевски, Димче Ристевски, Тони Магловски и Дејан Велевски, како и дека на фудбалерот Благојче Марковски на истекот на договорот не му е понуден нов договор.

Вторник, 16 Декември 2014 22:25

Поранешниот тренер на Вардар и на Слога Југомагнат, Ванчо Балевски е новиот селектор на женската репрезентација.

Вторник, 16 Декември 2014 21:52

Како и да е нашиот најдобар фудбалер Горан Пандев

Вторник, 16 Декември 2014 21:50

Борче Маневски поранешниот напаѓач на ФК Работнички и актуелен член на тајландскиот Чаинат, ќе ја понесе титулата „Најдобар фудбалер на Македонија за 2014 годин’’.

Вторник, 16 Декември 2014 11:19

Од денеска фановите на националниот тим ќе можат преку Веб сајтот на Фудбалската федерација на Македонија

Останати спортови

Фудбал

 
 

Кошарка

 
 

Ракомет

 
 

Останато

 
 
   
Вие сте на: